Hlavní navigace

Názor k článku ADSL už je, ale ještě není od jr - Ad to první odstavec: souhlasím, to je kec;...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 31. 5. 2002 8:05

    jr (neregistrovaný)
    Ad to první odstavec: souhlasím, to je kec; omlouvám se, chtěl jsem to opravit ještě před odesláním ale zapoměl jsem na to... :)

    Ad to utok na "veřejnou" IP adresu - no a ? Takže ty se klidně necháš okrást někým, kdo je díky způsobu, jakým jsou packety v IPv4 routovány (pominu teď vzájemnou spolupráci mezi ISP), prakticky nevystopovatelný ? Já nemám zájem si zřizovat vlastní server na páteři ISP; já požaduji pouhou konektivitu DOMU. A pokud už jde o housing & konektivitu do vlastního serveru, situace je zcela stejná. Rozumně uvažující ISP ani na dedikovaný server žádné limity na přenesená data ze serveru nebude uplatňovat, s výjimkou případu, kdy si uživatel dělá ze svého serveru na jeho páteři překladiště nelegálností. Ale to lze jednoduše ošetřit ve smlouvě, takže o co kráčí ?

    PS: Pokud už bych chtěl vlastní server na páteři některého ISP, určitě bych šel k tomu, kdo žádné blbosti typu "množství přenesených dat v ceně" nenabízí, tj. neuplatňuje žádné datové limity, ani jiné zpoplatňování přenosů nad jejich rámec. Hlavně mi prosím neargumentujte tím, že takoví ISP neexistují - samozřejmě že existují, v zahraničí je jich spousta; v ČR vím zatím o dvou.