Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Agregátory dopravy slibují e-shopům úspory, dopravci jim moc nefandí od Lomba - Používáme na tisk etiket prepravců software LabelPrinter od...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 28. 1. 2018 22:49

  Lomba (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz

  Používáme na tisk etiket prepravců software LabelPrinter od firmy Diamond software ( www.diamondsoftware.cz ). Někde to tam mají. Fungují skvěle, upraví software i na míru. Za mě spokojenost.

 • 22. 6. 2014 22:00

  M. (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Snad u všech dopravců můžeš odesílat data průběžně k nim klidně celý den a zároveň z nich tisknout štítky a akorát před příjezdem řidiče dáš uzavření a vyjedeš svozový arch. Pak si můžeš zase dál posílat další data pro další zásilky.
  U každé přepravní firmy máš přidělen číselný rozsah čísel balíků, takže ti nic nebrání si ta čísla generovat automaticky sám v eshopu kdy vezmeš poslední použité číslo a přičteš + 1, poslední číslo v čárovém kódu je kontrolní součet, který se jen vypočítá. Tisknout z shopu v dnešní době štítky tak není žádný problém.

 • 22. 6. 2014 9:01

  Karel (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Sice eshop nemam, ale myslim, ze problem v exportech a naslednych importech do prepravcu je v tom, ze se musi resit davkove jednou za den. Takze pokud ma eshop treba 100 objednavek a resi expedici napr. 2 hodiny a svoz ma ve 4, tak ve 2 hodiny musi provest export ze sveho CMS, import do PPL a balit a lepit. Tzn. objednavky, ktere prijdou po 2 hodine budu expedovat az dalsi den. Coz pri dnesni narocnosti zakazniku na rychle doruceni neni asi to prave... Pokud to chapu dobre, tak balikobot.cz tohle resi v tom, ze bez nutnosti nejakych exportu nebo prihlasovani nekam muze eshop tisknout stitky ihned a kdykoli behem dne a svoz uzavre tesne predtim nez prijede ridic pro baliky? Jasne, ze alza bude mit svuj system a nepotrebuje tohle, ale pro mensi shopy, myslim, to muze byt zajimava slzuba. Za me celkem dobry napad.

 • 21. 6. 2014 23:18

  warper (neregistrovaný) ---.adsl.avonet.cz

  Dobrý den, pane Šauere,

  střední a velcí e-shopáři tohle řeší jako jednu z prvních věcí při rozjezdu e-shopu, protože ruční export objednávek do podanionline od České pošty nebo klienta u PPL velmi zdržuje.

  Pro lepší pochopení je to tak, že si v e-shopu nechají na míru doprogramovat export například přes CSV nebo XML, případně datovou větu a tak se data přenášení k dopravcům, kde již probíhá onen zmiňovaný tisk štítků a správa.

  Prostor pro služby balikobot.cz tedy naprosto nevidím.

 • 20. 6. 2014 13:22

  Olda (neregistrovaný) ---.27.broadband6.iol.cz

  Tak za toto platit měsíčně 199 Kč je dobrej vtip :-)

 • 20. 6. 2014 12:42

  bez přezdívky

  Dobrý den,

  rád bych doplnil, co není z článku úplně zřejmé.

  Balikobot.cz implementuje řešení přepravců, ale netendruje podmínky. Ceny zásilek jsou shodné, jaké máte u vašeho přepravce. Vyjednání podmínek přepravy je vždy na daném obchodu. Jsme pro jednotlivé přepravce partnerem, který za ně provádí implementaci. Do obchodu nezasahujeme.

  Balikobot.cz je systém, který Vám umožní tisk štítků a sledování zásilek přímo ze systému Vašeho internetového obchodu. Nemusíte se přihlašovat do jednotlivých systémů přepravních služeb ani do žádných jiných systémů. Vše řešíte z jednoho místa, které znáte nejlépe, tedy ze své administrace. Šetříte tak čas a tím samozřejmě peníze. Nemusíte navíc implementovat několik systémů, případný přechod z jednoho na druhý je v okamžiku. Exporty některá shopová řešení skutečně umí, ale práce v logistice není o exportech, ale o datech v čase. Každý eshop potřebuje balit balíky celý den a ne exportovat data do instalovaných aplikací nebo aplikací ala Česká pošta, tj s rozhraním klávesnice myš. Vše toto Balikobot řeší se zkušeností s provozem eshopů. Kdybychom si nebyli jistí potřebou této služby na trhu, nikdy bychom ji nespouštěli. Víceméně nás k tomuto produktu dovedly přímo partnerské eshopy Srovnáme, jelikož toto vnímají jako zásadní problém ve svém fungovaní.

  Martin Šauer
  Balikobot.cz