Hlavní navigace

Názor k článku 84 % aktivních uživatelů v Česku si prohlíží online video od anonym - Noo, i s takovýmto soudem bych byl opatrnější....

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 7. 2008 6:16

  bez přezdívky
  Noo, i s takovýmto soudem bych byl opatrnější. Bůh ví, kdo a jak může promítat své zájmy do malé výzkumné agentury (vlastnictvím, příslibem odkupu, financováním výzkumu...).

  Tohle je u McCannů jasné: patří do největší reklamní skupiny světa. Kvalita výsledků je živí - podle nich pak nakupují a prodávají média. Těžko mohou něco vyzkoumat a pak se v reálu řídit něčím jiným.

  Výsledky u PA nemají žádné následky - když se náhodou liší od jiných, stačí se vymluvit na metodologii, jiné časové období... Letité komedie i kolem českých mediálních výzkumů poskytují dostatek příkladů čím vším se dá výzkum specializované agentury spochybnit a naopak - čím vším se dají zdůvodňovat odlišné výsledky. Akceptování "nezávislých" výzkumů jako MML či Netmonitor jsou zde pouze většinovým kompromisem. Na výběr metodologie tlačí média podle toho, která poskytuje lepší výsledky zrovna pro ně. A dělají tak proto, že výsledky se pak řídí - zrovna mediálky.

  Ale ty spíše potřebují objektivní data, než výsledky nějakých tanečků mezi vydavateli, televizemi, či servery.