Hlavní navigace

Názor k článku Alberto Matrone (HMD Global): Přinášíme zpět Nokii. Sázíme na značku a čistý Android od NojakoNicmoc - "Zabil Microsoft Nokii?" Moc dobrá otázka a odpověď je,...

 • 29. 5. 2017 14:15

  NojakoNicmoc (neregistrovaný) ---.1sig.cz

  "Zabil Microsoft Nokii?"
  Moc dobrá otázka a odpověď je, ano, zabil.

  Včera jsem jel tramvají a viděl jsem pár seniorů, co mělo staré telefony, ještě z dob sony ericsson a dalších, konkrétně k750i. Ten jsem měl taky. Vzpomněl jsem si na to, jak kdysi byli telefony naprosto šílené, gumový předěl na kartu, vzadu veliký kovový kryt, který když otevřete tak se spustí foťák. Joystick, nebo vysunovací display. Nebo ještě takovou tu část na přidělání šňůrky.

  Kdysi se trh hemžil takovými šílenostmi, že člověk kupoval hlavně extravaganci, něco jiného, nikdo systém neřešil. Protože všechno běhalo neuvěřitelně rychle, hlavní bylo něco mít.
  A dnes prakticky nulové změny, pořád jsou to placky s velikým displayem, vzadu foťák, vepředu čtečka či vzadu a na bocích tlačítka pro off a zvuk.
  Docela s údivem jsem koukal, jak kdysi byli telefony tak šílené a přesto tak zajímavé a dnes? Podle mě skoro žádný nový výrobce nemá nic nového, nic co nabídnout.
  Je to jen o vyšším rozlišení, větší RAM a Snapdragonu.