Hlavní navigace

Názor k článku Alenka v říši divů od a - Na blogu kde jakého teenagera najdu hromadu mptrojek....

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 11. 2. 2008 19:13

    a (neregistrovaný)
    Na blogu kde jakého teenagera najdu hromadu mptrojek. Když se mi nějaká líbí (třeba podle názvu) tak si jí klidně stáhnu. Ještě jsem na žádném z těchto blogů nenašel poznámku, že by se jednalo o obsah chráněný autorským právem. Ani po stažení při poslechu mě nic nevaruje, že se jedná o cokoli, co by mělo být zpoplatněno a k legálnímu užívání bych měl být vlastníkem licence... Vše je legální. (Takto nabytý hudební obsah můžu klidně dál legálně šířit, třeba stejným způsobem.)

    Kdo je oprávněn posoudit, jestli neoznačený (například hudební) obsah podléhá autorskému zákonu a zda je jeho volné šíření omezeno?

    Možná nějaký soudní znalec (třeba porovnáním s originálem díla) bude schopen určit, že je obsah skutečně nelegální. Co se stane? Asi potom budu nucen stažený obsah smazat (a přestat jej zdílet dál, popřípadě umístit na blog upozornění, ať všichni co si ty soubory stáhli je smažou...). Víc se asi nestane, neboť jsem neporušil žádný zákon. Přece nemůže být kdokoli potrestán za to, že nepodrobil všechen stažený obsah expertíze zda není stažený obsah chráněn autorským zákonem.