Hlavní navigace

Názor k článku Accelerated Mobile Pages (AMP): Nové oblasti využití. A co Instant Articles a Apple News? od Miloslav Ponkrác - Jinak řečeno, ve vedoucí komisi budou sedět největší...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 9. 2018 18:07

  Miloslav Ponkrác (neregistrovaný) ---.imarvel.cz

  Jinak řečeno, ve vedoucí komisi budou sedět největší mladí frikulíni z korporací, kteří jsou už dávno mimo realitu. Hlavně to musí mít přídavná jména jako moderní technologie, progresivní technologie, Google technologie - a už jim uchází, že AMP je úplně mimoňovitá věc.

  AMP technologie neřeší ani jeden skutečný problém, pouze další problémy přináší. Aby to nevypadalo ošklivě, musíme se při její obhajobě vycházet z toho, že "AMP je určená pro hochštaplery a neumětely, co dělají weby špatně a neptimálně". To je určitě "skvělá" vizitka "kvality" pro AMP.

  Jak jsem napsal už minule: Když Microsoft vytvářel proprietární věci na Internet Exploreru, tak roky provázela celý internet hysterie. Když totéž v mnohem horším dělá Google, tak se všichni mohou přetrhnout, aby to vychválili. Přičemž to, co prováděl Microsoft byl velice slabý čajíček proti tomu v jaké intenzitě a obrovské škodlivosti to dělá Google.

  Když namísto času a peněz věnovaných do zvládnutí špatně navržené AMP technologie budete čas věnovat do zdokonalení se ve standardních webových tehcnologiích - uděláte lépe. Vyřešíte skutečně své problémy.

  Pro AMP není ve světě místo. Je to defektní technologie už z návrhu. Aneb jak si frikulíni z korporátek představují "řešení problému". AMP neřeší žádný praktický problém. Je naprosto k ničemu. Za pár let po AMP neštěkne ani pes, pokud vůbec někdo bude vědět, že nějaké AMP existovalo.