Hlavní navigace

Názor k článku ANO, Faltýnek, Hlína, Feranec, ČD-Telematika, CHAPS. Jak se to rýmuje? od mar - On ten podíl koupený PPF má smysl. ČD...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 21. 5. 2018 12:37

    mar (neregistrovaný) 46.167.246.---

    On ten podíl koupený PPF má smysl. ČD Telematika jim pronajímá svoje kapacity, mají zaměstnanecký program pro lidi od železnice v podobě VPN Family, který má desítky tisíc aktivních SIM soukromých uživatelů, je to velký dodavatel pro různé státní společnosti, ale i úřady a silové složky státu, PPF je velkým a oddaným spolupracovníkem při předávání informací státním složkám od agregovaných dat po detaily (vlastní zkušenost), ČDT je vlastníkem významné infrastruktury, která je konkurencí PPF atd.

    Co mě však vadilo, bylo vždycky to pozadí oněch spoluprácí, jak se tam různí příživkové kolem ČDT motali. Už si vzpomeňte jen na Knopp-Kostku (tuneláři z Motoinvestu), který měl podíl v ČDT a skrze ní se dostávali jeho kámoši na Ministerstvo dopravy. Z posledních let to pak je právě D. Kurucz a jeho kámoš Pinc, kteří když se dostali k lizu (do Českých Drah) tak první o co se zajímali, nebyla prosperita, ale hlavně jak získat co nejvíc informací právě z firem. Všechno legální, ale vedoucí k jednomu cíli, aby ČDT byla hlavně. Kde se dneska nejvíc berou v ČR prachy, no přece od státu, státních firem potažmo EU.