Hlavní navigace

Názor k článku Antiteroristický zákon USA zavádí šmírování bez omezení od Pepa Kokes - Par prikladu: Nikoli bohatství, ale všechny ty rituální tance...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 10. 2001 19:01

  Pepa Kokes (neregistrovaný)

  Par prikladu:

  Nikoli bohatství, ale všechny ty rituální tance kolem práv minorit a jedinců, podporované především intelektuálními elitami, atomizovaly západní společnost, která v postmoderním opojení bezstarostně zapomněla na společné zájmy - na zájmy demokratické většiny a na obranu civilizace jako celku - a kdo nezapomněl, si vysloužil nálepku válečného štváče.

  Ha ha, presne totez, ale v obracenym smeru, se dosud deje tem, kdo kritizujou reakci USA na teroristicky utoky. Ted uz ta netolerance aspon trochu pominula, ale v prvnich dvou tejdnech bylo opravdu hodne o hubu zastat se demokracie...

  ... a především přehlížet, že existují hodnoty cennější než lidský život ...

  Docela by me zajimalo, co by to tak mohlo bejt za hodnotu. Asi bych pristoupil na zachovani druhu (coz neni nezbytne totez se zachovanim kultury [ve smyslu nazoru na zivot, zivotni styl] tak, jak ho zname), pravdepodobne i na obranu svy rodiny. Dalo by se diskutovat o abstraktnich zalezitostech jako je (toreticky) demokracie. Jiny hodnoty me momentalne nenapadaj, a uz vubec ne mezi radky jasne prosvitajici presvedceni, ze takovou hodnotou je stat.

  V postmoderní společnosti bylo největším hříchem, který člověka společensky znemožnil, přihlásit se k zájmům většiny, k národním tradicím, respektive ke kořenům společně sdílené západní civilizace.

  Nejsem si jistej, nakolik prihlaseni se k nazorum vetsiny cloveka spolecensky znemoznilo. Zato vim jiste, ze postavit se nazorum vetsiny v nejlepsim pripade dopada tak, ze cloveku vetsina zacpe hubu (jak jsem si overil sam na sobe). V horsim pripade si to s nim vyridi fyzicky.

  ... otrokářství). Pravda, evropská civilizace se dopustila mnoha barbarství, ale vždy to bylo ve světě, který byl ještě barbarštější, a vždy to byla tato civilizace, kdo jako první učinila další krok správným směrem k humanismu. Právě otroctví postavila Evropa jako první mimo zákon (zatímco v islámských zemích se provozuje dodnes) ...

  No, jednak by to chtelo nejakej dukaz o provozovani otrokarstvi v dnesnich muslimskych zemich (nejak jsem si zadnyho nevsimnul, coz, pravda, nemusi nic znamenat). Zato bych mohl podotknout, co pravdepodobne autor nevi, ze i pres oficialni zruseni otroctvi pred 250 lety v USA se tamtez otrocke prace vyuzivaly minimalne do konce 20. let 20. stoleti. Bohuzel uz asi prislusnej clanek nemam, ale slo zhruba o to, ze clovek obvinenej z trestneho cinu (dokonce ani nemusel bejt odsouzenej!) mohl bejt prodan statem soukromym firmam na otrocky prace (konkretne slo o prace v dolech). Firma pak statu za kazdyho otroka platila mensi poplatek, ale mohla si s otrokama delat, co chtela (umrtnost se pohybovala tusim kolem 50%).

  Jeste dalsi ukazky? Mohu poslouzit, jsem teprve asi v polovine clanku...