Hlavní navigace

Názor k článku APEK: Na fingované doručování z e-shopů si stěžuje už jen třetina zákazníků od Ondřej Bouda - Dobře, máte oblast s jedním řidičem (to je...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 11. 4. 2014 8:02

    Ondřej Bouda (neregistrovaný) ---.tbw.cz

    Dobře, máte oblast s jedním řidičem (to je většina republiky - určitě rozlohou a možná i na počet obyvatel). Chcete-li zavést víkendovky + dovoz na přání, musíte přibrat druhého řidiče a druhé auto. To znamená dvojnásobné náklady. Navíc to nevyužije každý zákazník (značná část zakázek je mezi firmami, kde doručení dopoledne není žádný problém) - takže aby to vycházelo, cena by v těchto oblastech musela být minimálně trojnásobná. A to je zjevně nesmysl - to skoro nikdo používat nebude.

    Víkendové doručování a doručování v určenou hodinu je proto reálné pouze ve větších městech. To ale znamená překopat firemní systémy jak na straně dopravců, tak na straně eshopů (rozdílná nabídka služeb podle destinace). U dopravců to může znamenat dost velké náklady (podle toho, jak je aktuální systém udělaný). Do čehož se jim asi moc nechce - návratnost je ve hvězdách, protože hodně závisí na tom, jak moc se bude eshopům chtít novou fičuru implementovat.
    Navíc ve větších městech tu poptávku pokrývají výdejny (za nižší cenu) a kurýrní služby (za dost podobnou cenu, na jakou by se mohl dostat dopravce).