Hlavní navigace

Názor k článku APEK se brání: Naši členové nejsou největší hříšníci od Jan M. Holík - Samozřejmě, že lze, neříkám že v žádném případě...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 27. 2. 2012 17:15

  Jan M. Holík (neregistrovaný) ---.56.broadband3.iol.cz

  Samozřejmě, že lze, neříkám že v žádném případě ne. Akorát ne u všeho zboží. Počítám, že ten HW není v řádu setikorun a taky že asi nebude ani za nejlevnější ceny, které lze v ČR dostat.

  Pokud nedodržujete garance, tak je to porušení VOP a zároveň klamavá reklama. ČOI to rozhodně bude prověřovat, případně předávat dalším orgánům. I kdyby nakonec obchodník nedostal žádnou sankci, už se musí s úředníky bavit, práce mu stojí a tím mu vzniká škoda sama o sobě.
  Navíc zákazník by to mohl dát i k soudu...

  Takže osobně jsem pro to garantovat jenom věci, které opravdu vím, že tak budou vždy a mám tam dostatečný prostor pro to, aby šly splnit. Pokud jsem na hraně splnitelnosti už jenom běžným provozem, je docela risk, to garantovat.

  Samozřejmě každému co jeho jest. Takže jestli si někdo chce garantovat cokoliv a smluvně se k tomu vázat, rozhodně mu nebráním.

  Každopádně si nemyslím, že by právě ten smluvní závazek ve VOP měl významný vliv na spokojenost zákazníků a příjem obchodníka.