Hlavní navigace

Názor k článku Apple a Adobe: desetiletá válka je ve fázi bitvy o mobilní platformu od Miloslav Ponkrác - Jen tak na okraj – moje averze k...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 19. 4. 2010 14:02

  Miloslav Ponkrác
  Jen tak na okraj – moje averze k lesklému displeji je daná tím, že takový notebook mám. A zajímavé je, že mnoho lidí, kteří mají s lesklými displeji zkušenostmi … zkrátím to, jste první kdo na něj řekl nějakou pochvalu z několika stovek lidí. Tedy jste statistická chyba.

  Jinak já nekritizuji, že si Apple tvoří své standardy, je to logické a v pořádku z mého hlediska. Ale už mám plné zuby podkuřovačných prohlášení stylu obhájit Apple za každou cenu hezkými líbivými formulacemi. Já jsem jenom přeložil výrok do poctivé nelhavé a nepoliticko-korektní češtiny a vytáhnul význam, nic jiného.

  Každá firma si musí tvořit nové věci – Apple, Microsoft, i další nevyjímaje, protože prostě musí. Je to součást práce. Nevidím na otm nic špatného, pokud je to v rozumných a užitečných mezích. To je právě nedostatek fanoušků Apple, že obhajují Apple i tam, kde je to směšné, a kde nemusí, protože je to v pořádku.

  Upřímně, jsem rád, že používám Windows. Na Windows se prostě nadává, či chválí, a tečka. Okolo Apple je vymývací kampaň fanoušků, kolem Linuxu mírnější, ale taktéž. Kdybych kdy používal linux (jakože používal), nebo Apple, tak bych to tajil jen proto, aby mně nikdo s jejich komunitami nespojoval, nebo aby fanatici z komunity neobjevili, že to používám.