Hlavní navigace

Názor k článku Apple a Adobe: desetiletá válka je ve fázi bitvy o mobilní platformu od Radek Hulán - Adobe a Apple nejsou ve stejné pozici. Apple...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 19. 4. 2010 15:41

    Radek Hulán
    Adobe a Apple nejsou ve stejné pozici. Apple prostě diktátorsky brání investovat Adobe (jejich) prostředky a nabídnout Flash pro iPhone. To je monopolní chování. Apple by to nestálo ani 1 USD, jen záměrně poškozuje konkurenci.

    Adobe tím, že nabídlo aplikace pro OS X později, prostě asi nechtělo investovat do neustálých změn. To je plně jejich volba. Změna Classic na OS X PowerPC / Carbon, pak OS X Intel / Carbon, pak OS X Intel / Cocoa znamená 4 různá API od směšného Apple. Šílené? Jistě. Na Windows pořád funguje WinAPI, už od dob Windows 85.

    Apple kašle na klienty, kontinuita investic jim nic neříká, zajímá se jen a pouze o svůj krátkodobý zisk. Apple si za to, že 4x měnilo API může jen samo, a pokud se chce nyní mstít na uživatelích tím, že zakáže nějaký SW od Adobe (Flash), uživatelé by měli hlasovat svojí peněženkou a produkty diktátora ignorovat.