Hlavní navigace

Názor k článku Apple a Adobe: desetiletá válka je ve fázi bitvy o mobilní platformu od Dvořan - Jobs nezcvokl ze slávy, slávu i peníze měl...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 19. 4. 2010 16:50

  Dvořan (neregistrovaný) ---.anonymouse.org
  Jobs nezcvokl ze slávy, slávu i peníze měl už dávno. Jobs si pouze může dovolit prosazovat svoji vizi, jak by to mělo vypadat. Vy s tou vizí evidentně nesouhlasíte, ale podívejte se na to trochu s odstupem. iPhone válcuje všechno, co se dá. Je to etalon, kteří všichni napodobují a všichni se s ním srovnávají.

  Vysmívali se mu, že má omezené možnosti, jak instalovat aplikace, že nemá multitasking, že se do něj dá oficiálně dostat software pouze z AppStore, že nemá copy a paste, že nemá MMS apod. Ačkoliv to byla pravda, uživatelé jasně rozhodli, že preferují takto "omezený" telefon, který ale bude okamžitě reagovat a dlouho vydrží než funkčně "neomezené" přístroje například od HTC, které podobnou rychlost odezvy nabídnou jen díky několikanásobně silnějšímu hardware a výdrž na baterky mají zoufalou.

  A světe drž se, pro Windows Phone 7 Microsoft ohlásil podobná omezení (žádný multitasking, copy a paste, paměťové karty, aplikace pouze z Marketplace...), jaká měl iPhone před třemi lety.

  Opravdu máte pocit, že Apple i Microsoft dělají vše proto, aby byli co nejméně úspěšní? Berte to tak, že vaše požadavky jsou naprosto minoritní a většina lidí vyžaduje - a je ochotna to zaplatit - něco jiného.