Hlavní navigace

Názor k článku Apple Music míří na web, Facebook spustil seznamku a šéf Twitteru opět přišel o účet od anonym - "Facebook prohledává v mobilech systémové knihovny a nahrává...

 • 9. 9. 2019 11:09

  bez přezdívky

  "Facebook prohledává v mobilech systémové knihovny a nahrává je na vlastní servery... Osobní údaje uživatelů to neohrožuje..."

  Osobním údajem je jakákoliv informace vztahující se k identifikované nebo identifikovatelné osobě. Tedy pokud to FB pořádně neanonymizuje (o čemž silně pochybuji), tak jsou to osobní údaje! Myslím tím informaci, že někdo konkrétní (nebo alespoň na konkrétním mobilu) má na mobilu tuto určitou verzi této knihovny (včetně binárních dat té knihovny...).

  Dokonce je to i dobře zneužitelná informace, protože pokud bude daná verze knihovny zranitelná (a to lze zjistit a kontrolovat analýzou kódu té knihovny!), může být daný telefon vybrán pro (pravděpodbně úspěšný) hackerský útok na dané zařízení.

  Pokud to tedy není zcela anonymní, jedná se nejen o sběr osobních údajů, ke kterému pravděpodbně nemá FB ani důvod ani právo, ale je to poměrně nebezpečný sběr osobních údajů, pokud tyto údaje někdo (komu je FB ochotně prodá) zneužije...