Hlavní navigace

Názor k článku Auta budou za pár let už jen připojená. V EU dokonce povinně od WIFT - Liší se to docela dost. 1. Mobil s sebou...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 9. 2015 12:31

  WIFT

  Liší se to docela dost.

  1. Mobil s sebou nosím dobrovolně. eCall mi cpe EU do auta povinně a nejspíš i pod sankcema, když ho deaktivuju. Jasně, dobrovolně jsem si vybral i to, že budu jezdit autem. Jenže ještě za doby, kdy tohle neplatilo. Možná bych uvažoval jinak, kdybych už tenkrát neměl na výběr. Salámová metoda, říká vám to něco?

  2. Mobilní telefon z principu potřebuje být online. Auto ke své funkci toto nepotřebuje. Auto potřebuje hlavně motor, palivo a řadu různých mechanismů a potenciálně elektroniky k tomu, aby plnilo svou funkci - přeprava osob a předmětů. Volání někam při nehodě a shromažďování různých dat o rychlosti, poloze, směru jízdy a kdoví čeho ještě není nezbytná funkce. Jestli to tam někdo chce, ať si to nainstaluje, ale ať k tomu pod sankcemi nenutí nikoho, kdo to tam nechce.

  Nechápu, že někdo nemůže pochopit tak jednoduchou věc, že o tom, jakým způsobem si zajistím pomoc v případě nehody, chci rozhodovat výhradně já sám. Vyloženě nesnáším dobrosery, kteří mají pocit, že ví nejlépe, co je pro ostatní nejlepší, a snaží se to prosadit i proti jejich vůli.