Hlavní navigace

Názor k článku Banky musí pochopit nový svět. Jinak jim byznys ukradne #fintech od A.S. Pergill - 1. I otroci a nevolníci utíkali. Od vrcholného...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 2. 2016 9:45

  A.S. Pergill (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  1. I otroci a nevolníci utíkali. Od vrcholného středověku do novověku platil zákon, že uprchlý nevolník, pokud se mu podařilo zůstat rok ve městě, byl svobodný.
  2. Trvám na tom, že na glóbusu nenajdete žádné území, které by alespoň formálně nepatřilo k nějakému státu.
  3. Posouvání dne daňové svobody je ověřitelný fakt.
  Využívání daní a dalších poplatků v rozporu s přáním a zájmy občanů je průvodním jevem dedemokratizace společnosti, i to, že občané, ani v majoritě, nemají možnost toto ovlivnit.
  4 Tohle souvisí s předchozím bodem: Stát za vybrané poplatky poskytuje řadu "benefitů", které mají nulovou, nebo dokonce zápornou hodnotu. Asi nejvíc to řve u "veřejnoprávních" médií, kdy poplatky platí všichni, i ti, co je nesledují, i ti, kteří s extrémně fašistoidní propagandou přes ně šířenou nesouhlasí.
  A na druhé straně, přestože platíme na daních podstatně víc, než jsme platili za socialismu, není schopen stát za ty peníze udržovat akceschopnou armádu, která je jedním z atributů státu. Dneska by nás dokázal porazit a ovládnout i mnohý z jihoamerických drogových kartelů, jejichž ozbrojené síly by si AČR namazaly na chleba.