Hlavní navigace

BBC se musí podělit o koncesionářské poplatky s Channel 4

Britská veřejnoprávní korporace BBC už nebude jediným příjemcem koncesionářských poplatků na britských ostrovech. Část peněz získá také komerční televize Channel 4, která částečně plní funkci veřejné služby a požádala britskou ministryni kultury Tessu Jowellovou o příspěvek na pokrytí nákladů spojených s digitalizací. Upozorňuje na to server ČRo Digital.

TVCON 2018 tip Dvořák

Channel 4 o finanční podporu žádal už dříve, protože bez ní prý není zcela schopen plnit úkoly veřejné služby uložené zákonem. Důvodem jsou klesající příjmy z prodeje reklamních časů. Jenom loni stanice zaznamenala meziroční pokles o 70 procent. Oproti tomu provozovateli enormně rostou náklady kvůli provozu několika nových digitálních programů.

Britský regulační úřad Ofcom žádost stanice podpořil, ale nelíbí se mu, že Channel 4 snížil náklady na zpravodajství, publicistiku a náboženské vysílání. Britská vláda schválila, že po dobu následujících šesti let získá Channel 4 z koncesionář­ských poplatků celkovou částku 14 milionů liber. Podle ministryně Jowellové ale bude stanice pod přísným dohledem, zejména co se týče kvality vysílaných pořadů.

Našli jste v článku chybu?