Hlavní navigace

Názor k článku bilezbozi.cz načerno od Jan.Svoboda@netdirect.cz - Dobrý den, pokusím se Vám vysvětlit jak se věci...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 5. 2002 8:49

  Jan.Svoboda@netdirect.cz (neregistrovaný)
  Dobrý den,

  pokusím se Vám vysvětlit jak se věci mají, tedy jak je to s mou podporou p. Valacha.

  Poznamenal jste, že pan Valach je našim klientem a je to samozřejmě pravda. Naše podpora klientům samozřejmě nekončí a nemůže skončit okamžikem předání díla a zaplacením, ale kontinuálně pokračuje, kdykoli je to potřeba, což je doufám pochopitelné. To je důvod, proč jsem musel vystoupit na podporu jednoho z nich.

  Jak si můžete všimnout, vystoupil jsem v této diskusi na Lupě pouze tehdy, když pan Fryc rozhodně tvrdil, že zde existoval jakýsi robot, který data z BilehoZbozi.cz "natáhl" do BilehoZbozi.com. No a jelikož je toto tvrzení opravdu nepravdivé, musel jsem se proti němu ohradit.

  V diskusi na SvětěNamodro jsem zase vystoupil proti tvzení, že byla ukradena databáze. Četl jsem žalobu a v ní se tvrdí, že byla ukradena jak data, tak struktura databáze. Toto je rovněž nepravdivé tvrzení. Není přece problém, aby obě databáze posoudil soudní znalec. Naše databáze je originálním autorským dílem a databázi BílehoZboží.cz jsme nikdy neviděli a ani netušíme v čem a jak je napsána.

  Nyní si samozřejmě nehraji na soudce, nevyjadřuji se k ostatním záležitostem celého sporu i když na ně mám svůj názor. Pouze vím a klidně dosvědčím před jakýmkoli soudem, že robot použit nebyl a cizí relační databáze rovněž.

  Napsat robota je samozřejmě technicky možné a víceméně jednoduché, nicméně skutečně žádný neexistoval. Jednak jsme my žádného nenapsali a jednak p. Valach do této chvíle neobdržel přímé přístupy do databáze a ani je nepožadoval (data jsou vkládána přes webové rozhraní aplikace ShopEngine). Nemohl si tedy výrobu robota zadat ani jinde, protože by data nebylo kam "sypat".

  Podotýkám, že má podpora obecně není z principu vztahu k zákazníkům "slepá". Rovněž Vás mohu ujistit, že se v IT branži pohybuji už pěknou řádku let a vím co je a co není legální s ohledem na autorská práva k datům. Proto bych nikdy žádnému zákazníkovi nepřistoupil na napsání podobného robota, který by získával pro popsaný učel cizí data. Navíc jsme o takovouto službu nebyli nikdy požádáni.

  Osobně neznám pana Fryce a opravdu nic proti němu nemám. Pana Valacha znám několik měsíců a zatím vždy jednal korektně. Byl bych nejraději, kdyby se spory brzy uzavřely a oba se mohli v klidu věnovat rozvoji svých aktivit a bojovat o zákazníky nikoli u soudů, ale na svých webech, dobrými cenami a kvalitou svých služeb.

  H.