Hlavní navigace

Názor k článku Jsou bitcoiny peníze, nebo věc? Zásadní rozdíl z pohledu DPH od petrph - Argumentace příznivců bitcoinu přece byla od začátku ta...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 17. 8. 2015 9:18

    petrph

    Argumentace příznivců bitcoinu přece byla od začátku ta že nejde o peníze, protože na tyhle služby s penězi mají a musí mít licenci pouze ty ošklivé, drahé, a pomalé banky-že? Takže vlastně mají co chtěli.

    Ale ono spíše jde o to že většina propagovaných výhod bitcoinu se projevuje pokud se obchoduje čistě a pouze v bitcoinech - obdržím bitcoiny, zaplatím někomu jinému kdo je přijímá a ten s nimi může zaplatit někomu jinému kdo je přijímá, atd dokolečka dokola.

    Zatímco současné, mediálně vybuzené obchody ve stylu mám zákonnou měnu tu si na (neoficiální) burze vyměním(s poplatky) za bitcoiny, těmi zaplatím u obchodníka (když je přijímá), a ten je zase musí vyměnit na neoficiální burze (s poplatky) za zákonnou měnu a až s tou může zaplatit svým dodavatelům je skutečně jen marketingový trik, který už veškeré výhody postrádá (a ted se eště bude 2x danit). Nevaž se odvaž se,kup si na burze bitcoiny, pak si za ně jdi na určený místo koupit kafe a říkej si že seš in..