Hlavní navigace

Názor k článku Jsou bitcoiny peníze, nebo věc? Zásadní rozdíl z pohledu DPH od petrph - Víte, nemyslím si že by bitcoin byl velkou...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 17. 8. 2015 12:33

    petrph

    Víte, nemyslím si že by bitcoin byl velkou konkurencí pro Western Union nebo hawalu.Protože podstatou těhle systémů je v tom že vyplácejí přeposlané peníze v hotovosti-na tisících místech po světě. A obvykle tyto peníze i v hotovosti přijímají (není podmínkou, někdy i převodem). Tudíž toto je na nich drahé, komplikované ale je i podstatou služby.
    Ale toto bitcoin sám od sebe neumí, to je pouze online platidlo. Jistě někdo by mohl vybudovat podobnou službu s příjmem i výplatou v hotovosti, a bitcony používat jen pro interní převod -čili tedy navíc a na svoje náklady je měnit na burzách z/do zákonné měny (na účet) vybírat a ukládat v bankách hotovost, řešit převoz, bezpečnost, lidi pro výplaty a příjmy těch pěnez, atd..asi by potom nebyl o moc efektivnější a levnější než zmíněné systémy.
    Pokud jde o placení v internetových službách...proč ne, tyto výhody to má-i když je nutné si uvědomit že bitcoiny jsou pro obchodníka přímo nepoužitelné, zas musí napřed řešit jejich prodej na neoficiální burze s poplatkem a pohyblivým kurzem na měnu,převod na účet, atd..at si sám spočítá zda se mu to vyplatí..