Hlavní navigace

Názor k článku Bitcoiny? Vidím jen nějaké shluky čísel a písmen. Fuka má za sebou první soud od Seti - Alza samozřejmě vracet bude. Převod na účet, platba kartou...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 10. 2014 11:37

  Seti (neregistrovaný) ---.191.broadband4.iol.cz

  Alza samozřejmě vracet bude.

  Převod na účet, platba kartou a platba v hotovosti jsou tři naprosto rozdílné věci a u každé se bude postupovat jinak.

  U převodu na účet to bude tak, že pokud Alza dostatečně neprokáže, že za obdržené peníze plnila objednávku (neprokáže převzetí zboží nějakým způsobem oprávněnou osobou), bude platbu vracet. Už z toho důvodu požadují doručovatelé či obchodníci na pobočce občanku, pokud je vyzvedáváno předem zaplacené zboží. Taky je tady skutečnost, že ten, kdo platbu provádí, musí mít nějakým způsobem přístup ke zdrojovému účtu. Důkazní břemeno je na Alze.

  U karty za platbu ručí v případě krádeže karty banka, pokud byla krádež včas nahlášena. Na rozdíl od účtu podvodník/zloděj kartou přímo disponuje. Banka se bude hojit na zloději, Alza je mimo. Pokud okradený včas nic nenahlásí, je to jeho problém a smůla, musí spoléhat na policii, že zloděje najde (LOL) a musí se hojit na zloději v občanskoprávním sporu - náhrada škody.

  U platby v hotovosti se žádné vrácení peněz za neplnění služby konat nebude, ani nemůže. Nikdo kromě zloděje totiž neví, co se s ukradenými penězmi děje. Tady je to vztah zloděj-okradený, Alza je zcela mimo.