Hlavní navigace

Názor k článku Bitcoiny? Vidím jen nějaké shluky čísel a písmen. Fuka má za sebou první soud od x x - Myslím, že příkladem s prostředníkem, který má peníze...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 10. 2014 18:21

  x x (neregistrovaný) 78.157.139.---

  Myslím, že příkladem s prostředníkem, který má peníze a neví o co jde a komu náleží Pojke přesně vystihl právní stránku případu a co soud má vyřešit.
  Přesně tak se na to nezaujatě dívám, akorát jsem je ptal co na to NOZ u FF, zda je mu nakloněn. A když nemám prostudovaný spis, těžko spekulovat o výsledku rozhodnutí soudu.
  Je to civilní řízení a obě strany sporu musí dodat důkazy, kterými podepřou svá tvrzení.
  Soud ani nebude řešit, zda FF je protřelý podvodník, Bílek chudák nebo oba jsou oběti, či oba gauneři. To není předmětem řízení. Řekl bych, že nalézací soud musí rozhodnout komu výlučně náleží částka 2 200,-Kč. (určit vlastnictví?)
  A že se soudkyně zajímá detailně o bitcoiny a jak to funguje z mého pohledu není žádné +, neboť je to balastní věc, protahující řízení. Tu má akorát zajímat z oblasti bitcoinů, co důkazně dokládá potvrzení o transakci FF, zda je to věrohodný důkaz, který může připustit. A u Bílka posoudit na základě čeho FF poslal peníze a právně posoudit platnost celého převodu. Tečka.
  Já bych to nehrotil, i když neznám spis, neboť jde o bagatelní částku, myslím, že spor není jednoznačný a bude velmi složité nalézací řízení a je vůbec otázkou, zda náklady, čas a nervy všech zůčastněných budou přiměřené výsledku. Nehledě na to, že odvolání není možné a výsledek je velmi nejistý. Tedy pokud to žalovali v civilním řízení, myslím, že žalobce by měl jít na smír, zaplatit si každý své náklady, jak vyplývá z okolností jak to Pojke popisuje.