Hlavní navigace

Názor k článku Bitcoiny? Vidím jen nějaké shluky čísel a písmen. Fuka má za sebou první soud od Flasi - 1. Ten modelový příklad neříká jednoznačně, jestli té...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 23. 10. 2014 9:35

  Flasi (neregistrovaný) 78.108.107.---

  1. Ten modelový příklad neříká jednoznačně, jestli té osobě došla dávka léků, ale pořád má recept, nebo jestli došly léky a nemá na ně ani recept. Ale to není podstatné.

  2. V Česku na receptu rozhodně není napsáno, kolik balení léku může mít pacient u sebe. V Česku to typicky funguje tak, že si v lékárně vyzvednu celý obsah receptu - a ten recept v lékárně odevzdám.
  Takže fyzicky mám léky a nemám vůbec žádný papír, který říká, že je mám předepsané. Což občas způsobuje problém pokud Čech letí do USA.

  Celá věc kolem nelegálního držení léků/drog funguje v Česku jinak než v USA a jsem přesvědčen, že funguje jinak i v některých západních státech.

  Neznám české právní předpisy ohledně držení většího množství léků na předpis, ale obecně vím toto:
  V souvisti se zdravotnictvím se docela často se v Česku mluví o problému, že někteří lidé léky doma shraňuji, že si je nechají předepsat a vyzvednou, ale potom neberou.
  A zmiňují se zdravotní problémy (pacient se neléčí a léky jsou mezitím prošlé). Zmiňují se finanční problémy (léky jsou ve značné míře placeny z veřejných peněz). Zmiňují se problémy s likvidací (lidé to pak někdy vyhazují do popelnice, místo aby to vraceli do lékáren). Ale nikdy jsem v těchto diskuzích neslyšel o nějakých právních problémech, že by se ti pacienti (nebo jeho dědicové) vystavovali nějakému trestnímu riziku, že drží moc léků na předpis.

  Takže ještě jednou dík (neironický dík) za to, že píšete, jak je to v USA, ale pro naši realitu to nebude zcela relevantní.