Hlavní navigace

Názor k článku Bitva taxikářů pokračuje, Uber dostal stopku v celém Německu od Ten z… - Před chvilkou jsem na Lupě četl zajímavý článek...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 2. 9. 2014 11:38

    Ten z… (neregistrovaný) 188.120.195.---

    Před chvilkou jsem na Lupě četl zajímavý článek o zastaralosti copyrightu. Ty zákony hájící taxikáře jsou na tom podobně. Vůbec nerozumím tomu, proč je nutné mít na přepravu osob nějakou licenci. Doprkvančic, to prostě nemůže ani v tak jednoduchém odvětví, jako je přesun lidí z bodu A do bodu B, fungovat normální volný trh, kde se dva subjekty domluví na podmínkách toho, že subjekt X převeze subjekta Y z bodu A do bodu B, a nikdo jim nebude kecat do toho, co smí být v podmínkách takové transakce? Prostě se nesmím dohodnout s neznámou osobou na tom, že ji např. vyzvednu v Brně v té a té ulici a za 200 Kč ji dopravím do Plzně tam a tam?

    Nějak tomuhle světu přestávám rozumět. Ono nestačí, že má stát monopol na silnice, on si ještě bude diktovat podmínky, kdo koho jak a za kolik smí kam vozit. Děs. Abych se vrátil k tomu článku o copyrightu, tak bych parafrázoval jeho autora a říkám, že doufám, že právě Uber bude v téhle oblasti takovým tím Martinem Lutherem.