Hlavní navigace

Názor k článku Blokování hazardních webů nemá v České republice i Evropě oporu ani obdobu od Jenda - > Česká republika bude garantovat, že nebude blokovat...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 29. 3. 2016 11:01

  Jenda (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  > Česká republika bude garantovat, že nebude blokovat komukoliv přístup k internetu, případně přístup ke konkrétním internetovým stránkám nebo on-line službám.

  To porušili už Zákonem o kybernetické bezpečnosti, kde je napsáno, že můžou ISP s linkama do zahraničí ukládat za stavu kybernetického ohrožení (který je definován tak, že od schválení zákona do teď byl nepřetržitě) ukládat přijetí blíže nespecifikovaných opatření (think of: odpojte tranzit) pro ochranu a ten je musí nejdřív poslechnout a až pak se může zkusit soudit.

  V tomhle zákoně mi vadí, že se tam píše, že ISP zakáže přístup blabla, jenže ISP ho zakázat nemůže (protože přístupem určitě budou myslet i přístup přes VPN), takže nedostál své zákonné povinnosti a pojďme ho zavřít.

  Ten timeout 15 dní je taky super, stačí, když si tak prostě jednou za dva týdny koupím za stovku novou doménu…

  > Ostatně sám návrh zákona o hazardních hrách v této souvislosti v § 83 zavádí pro poskytovatelé platebních služeb zákaz provádět platební transakce ve prospěch ani k tíži platebních účtů uvedených na seznamu nepovolených internetových her.

  A že se ani do tohoto seznamu nedostane někdo nevinný je nějak řešeno?