Hlavní navigace

Názor k článku Bounce Spam Mail: Kladivo na spammery? od Martin Kopta - Zásadní problém je ve špatně spravovaných SMTP serverech,...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 8. 2001 1:22

  Martin Kopta (neregistrovaný)
  Zásadní problém je ve špatně spravovaných SMTP serverech, respektive SMTP jako takovém. V poslední době byly k rozeslání spamu zneužity dvě mé domény (název firmy, která je spravuje neuvedu). Chyba je stále týž, ačkoli už jsem na ni několikrát upozorňoval, a dokonce jsem si kvůli tomu přečetl patřičná RFCéčka (to nejstarší je tuším z roku 1984 RFC821) a dokumentaci k použitému mailserveru, takže vím, že alespoň minimální účinné opatření provést lze.

  Správci komerčního webhostingu prostě na zabezpečení kašlou. Vyberte si zcela náhodně mailserver nějakého komerčního webhostera a garantuju vám, že z něj odešlete komukoli cokoli.

  Když pak dostanu na neexistující adresu $random$@mojedomena.com během dvou dní deset tisíc mailů přesně toho znění, co odesílá BSM, mám milion chutí, přeposlat je hned správci mailserveru. Ovšem já vím, že udělá přesně totéž, co předtím já: nastaví filtr tak, aby to chodilo ke mně, takže to dva dny bude lítat v nekonečné smyčce, a pak se dopis jako nedoručitelný vrátí neexistujícímu odesilateli a přijde mi o tom znovu mail do té smyčky. Vím, co říkám, už se mi to stalo a vyřešila to až osobní inzultace (postmaster inzultoval mě).

  Dopis jako je tenhle snad zasáhne solidního spammera, který by nás třeba byl ochoten vyjmout ze spammlistu i po odeslání human-code dopisu. BSM otravuje jen majitele domén provozovaných na špatně zabezpečeném mailserveru.

  Využitelnost BSM je asi jen pro případ, že se na e-mailu budete chtít nechat zatloukat otrapům.

  BTW: Odkaz pod článkem sice vede na BSM, ale přes Slunečnici. Slušně vychovaný editor by měl na tuhle skutečnost upozornit.