Hlavní navigace

Názor k článku Bounce Spam Mail: Kladivo na spammery? od Martin Kopta - Na jednu stranu chápu, že čtenář má právo...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 8. 2001 20:15

  Martin Kopta (neregistrovaný)
  Na jednu stranu chápu, že čtenář má právo kdykoli napsat autorovi článku adresovaný e-mail, že je hňup a nekňuba, ale na druhou stranu je pravda, že mi mailem chodí i jiné nestoudnosti.

  Líbí se mi formát e-mailu, který je zavedený např. u Slashdot:

       martin <dot> kopta <at> myrealbox <dot> com

  V kontaktech na sebe nechávám adresu a la Michal Krsek:

       martin.kopta@myrealbox.com.nospam

  Ale to, že se kradou a kolektují e-maily, to se asi nezmění. Já to u spammerů, kteří na sebe nechají kontakt, řeším citováním zákona o ochraně osobních údajů, a žádám je o poskytnutí všech informací, na které mám ze zákona nárok. (Legrace je, že není problém získat jejich IČO a pro pobavení jim skutečně poslat doporučený dopis na adresu sídla, což už jsem také s úspěchem udělal.)

  U cizinců to řeším prostě nabonzováním a zavedením filtru.

  Dnes mi ale na adresu uzel@uzel.cz přišel anglicky psaný mail z adresy uzel@uzel.cz (takový uživatel na serveru neexistuje)odeslaný z mailserveru správce této (mé) domény. Tento týden je to už podruhé a tato moje doména (již dva roky nevyužívaná) je zneužívána, právě protože to SMTP server dovoluje. Mně se pak těžko daří vysvětlovat stěžovatelům, že ty spamy neodesílám. Většinou pochopí, až když jim pošlu odpověď "z jejich" e-mailu.