Hlavní navigace

Názor k článku Britové našli kličku, která umožňuje masivní sledování uživatelů Internetu od Ondřej Bouda - Myslel to tak, že se šmírovalo vždycky a...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 18. 6. 2014 7:38

    Ondřej Bouda (neregistrovaný) ---.tbw.cz

    Myslel to tak, že se šmírovalo vždycky a šmírovat se vždycky bude, protože informace jsou peníze a moc. Dělá to veřejný sektor, dělá to soukromý sektor, dělají to zaměstnanci zneužívající interní informace.

    To je realita a jakkoli se nám to může nelíbit, není realistické očekávat, že by to mohlo být jinak. Jsme lidi a lidi prostě jiné lidi vždycky šmírovat budou. Můžeme se bavit leda o tom, jestli je lepší, když nás šmírují legálně na hraně zákona (a tedy máme alespoň nějakou představu o tom, co všechno šmírují), nebo když by bylo šmírování zákonem zakázáno a tedy by se oficiálně nešmírovalo vůbec (tím by ovšem šmírování reálně nezmizelo, pouze by bylo mnohem pečlivěji utajováno).

    Vcholem reálně dosažitelného je žít v té části světa, kde proti šmírování můžete protestovat bez rizika, že "záhadně zmizíte", a kde se můžete dozvědět alespoň nějaké podrobnosti o rozsahu šmírování. Ba dokonce máte šanci se proti šmírování soudně bránit, jsou-li šmírovací praktiky na hraně zákona nebo zákon vyloženě obcházejí.