Hlavní navigace

Názor k článku Brusel zveřejnil kompletní rozhodnutí o DVB-T2 v Česku. Satelitářům udělalo radost od Vindis - To je blbost. Jediný rozdíl je pouze v...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 23. 4. 2020 12:03

    Vindis

    To je blbost. Jediný rozdíl je pouze v množstvím. Jenže v obou případech platí stejná pravidla. Na satelit také nemůže být každý, protože i satelit není nafukovací, jak si myslíte. Kdyby tomu tak bylo, tak by tu bylo mnohem více satelitních poskytovatelů. Mimochodem i současní poskytovatelé mnohdy sdílejí stejné prostředky - transponder si vezme jeden, ten vyplní a pak poskytne i ostatním.
    Odlišné podmínky jsou pouze v přídělech frekvencí, kdy ty frekvence drží stát. Jenže i zde může být konkurenční prostředí, jako je u mobilních operátorů. Stát jen vyhlásí soutěž na frekvence, a jak ji pak kdo využije je pouze jejich soukromá podnikatelská záležitost. A to mělo platit i zde. V případě uvolnění 700 MHz měl stát jako kompenzaci dodat jen volné frekvence. To je všechno. Veškerá technika, způsob distribuce a tak dále už měla být jen a jen soukromá záležitost soukromých firem z jejich vlastních kapes. Na satelitu se také běžně vyřazuji transpondery a buď jim vlastník dodá alternativní transponder nebo nedodá nic. Ale i přes to všechno, veškeré náklady na přesun, překódování bylo pouze na satelitním poskytovateli.