Hlavní navigace

Názor k článku Brusel zveřejnil kompletní rozhodnutí o DVB-T2 v Česku. Satelitářům udělalo radost od Martin P. - Ano právě protože to operátoři „překládají“, tak tím...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 4. 2020 11:10

  Martin P.

  Ano právě protože to operátoři „překládají“, tak tím lákají ty nejhorší a nejposlednějším klienty. Zároveň hardware je levná konfekce. Dnes už satelit už není „elitni“ platforma. Doba kdy kdo měl video a satelit byl zámožný king je dávno pryč. Fandové si kupují výbavu sami a je jim nějaký DVBS operátor ze zapadákova ukradený.

  Informaci, že někdo žene vodu na mlýn DVBS operátorům nevidím jako pozitivní. Pointa je ta, že podporou DVBS2 operátorů nic lepšího nepřijde, nic lepšího nevytvoříte, vývojově se k lepšímu neposunete.

  Ano někdo žije v horách, na poušti, ostrově… …ale pro ostatní je jasné médium Internet. To co budete na tom mediu přenášet, jestli to bude nelineární VoD, nebo lineární stream. Jestli budete, nebo nebudete mít knihovnu. Jak složité STB necháte v asii vytvořit. Není o tom jestli to je DVB , nebo IPTV.

  Obhajovat to nějakou Hbbtv, je ekonomicky i technologicky směšný. Už nejsme před xx lety kdy satelitní STB bez OS stálo o tisíce míň než s Linuxem. A neexistoval broadband, nebo byl příšerně drahý.

  Dnes mezi hloupý STB bez Hbbtv, STB s HbbTv a IPTV STB prakticky nejsou cenové rozdíly. Jenže u Internetového zařízení, které není omezené jen pevnou SW výbavou se stává nějaké HbbTv zbytečností. Nic neušetříte, jen máte víc „omezené“ zařízení. Stejně u HbbTV TV neušetříte za Internet.

  Jenže sleduji jak mezi „televizními“ diváky jsou IPTV STB za pár stovek z Číny , s Androidem složitá věc. Takže mnohdy počeštěné all-in-one sety DVBS přjmu jsou pro ně záchrana kterou jim nainstaluje kde jaký Franta. Často to jde platit inkacem, nebo složenkou. Hlavně že tam je Šlágr a TVBuranov….. naštěstí tahle skupina postupně přirozeně vymře.

  Budoucnost je Internet a hardware a je jedno jestli tobude lineární stream a aplikace nebo nelineární VoD.

  24. 4. 2020, 11:15 editováno autorem komentáře