Hlavní navigace

Názor k článku Brusel zveřejnil kompletní rozhodnutí o DVB-T2 v Česku. Satelitářům udělalo radost od anonym - Operátoři nic nepřekládají, lokalizace je věcí výrobce daného...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 4. 2020 11:58

  bez přezdívky

  Operátoři nic nepřekládají, lokalizace je věcí výrobce daného zařízení a mimochodem vždy je možné přepnout i do jiné jazykové verze. A nevím, proč zde soustavně zmiňujete jenom SAT, když set-top-boxy v obdobné podobě používají i IPTV operátoři, kde jsou mnohdy ještě větší šunky, než SAT přijímače.

  Kam byste se chtěl u SAT posouvat? Dokud zde lineárně vysílají TV stanice a chtějí se dostat k divákům, tak současný stav plně vyhovuje a naopak jakákoliv změna může být akorát k horšímu. Vyjma přechodu z SD na HD, resp. následně z HD na UHD.

  Internet není médium televizní a také pro tyto účely nikdy nebyl internet koncipován. Stejně, jako třeba SAT zase nebyl koncipován pro internet. Pokud se snažíte míchat tyto hrušky s jablky, tak vám vždycky vyjde pachuť - u internetu, kde je naroubovaná TV, je to zasekávající se paskvil s obvykle mizerným rozlišením, prodlevou při přepínání programů, nemožnosti ukládání nahrávek k sobě atd. A u SAT s naroubovaným internetem pak prodleva na hranici použitelnosti, vysoká cena a mizerná rychlost. Proto je dobré používat věci k účelům, pro které byly stvořeny a ne za každou cenu splácávat všechno dohromady.

  Obhajovat to, že nějaká platforma neumí HbbTV, je opravdu směšné a jenom to svědčí o tom, jak je tato platforma nepružná a zaostalá, když neumí to, co běžně zvládají ostatní. V řeči čísel se pak bavíme o cca miliónů zařízení s funkčním HbbTV a o dvojnásobku zařízení prodaných, které HbbTV umí. Samozřejmě v rámci ČR. Proto také všechny největší zdejší TV stanice HbbTV podporují a nic na tom nezmění ani to, že IPTV operátorům ujel vlak.

  Naprostá většina prodávaných televizorů má i SAT tuner, takže se divák nemusí zaobírat nějakým set-top-boxem a může sledovat TV rovnou. Což je u IPTV spíš z říše snů, než realita, tam je stále prioritou nějaký Kaon nebo obdobný šmejd, který sotva přepne mezi programy a je potřeba X krát za hodinu provést restart, když vytuhne.
  Čím víc platebních metod operátor nabízí, tím lépe. Každý si může vybrat co je libo. A že nějaký operátor neumí inkaso nebo složenku, je spíš jeho ostuda, než bonus...

  Budoucnost je to, co je ekonomicky a technicky reálné a co vyžaduje divák. Nikoliv to, co si pár snílků vybásní a čeká, že se podle nich bude točit svět. Takových už tady bylo, třeba 3D - údajně zářná budoucnost a ejhle, je to dávno na smetišti dějin. IPTV tam dřív nebo později skončí taky, protože až TV stanice zarazí možnost přetáčení reklam, tak bude následovat hromadný úprk diváků jinam a IPTV zcela zmizí ze scény, jelikož nic jiného - oproti dalším platformám - nabídnout nemůže, než to zpětné sledování.