Hlavní navigace

Názor k článku Bude Google platit médiím za použití článků? Je tu návrh reformy copyrightu od dino - Přijde mi, že máte poněkud podivnou představu o...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 15. 9. 2016 10:12

  dino

  Přijde mi, že máte poněkud podivnou představu o člověku. Proč se lidé dívají na filmy a seriály? Zabít čas je ten nejméně zajímavý důvod, těžiště je ve společenské sféře, máte si o čem povídat u oběda, herec je oblíbený především proto, že je oblíbený, být jeho fanouškem Vás začleňuje do určitého kolektivu a čím je tento větší, tím lépe. A dokoukat seriál (či s nekonečným držet krok) je určitá forma úspěchu, zvládáte něco kompletovat, dovršovat.

  Soukromá plně personalizovaná zábava sloužící jen k tomu zabíjení času je peklo. Jednak byste o to, co zhlédnete, nemohl s nikým podělit, prostě proto, že to nikdo jiný neviděl. A pokud to někomu nabídnete, proč by ho to vůbec mělo zajímat?

  Mimo této izolace (což Vás zřejmě netrápí) pak dalším důsledkem bude též něco podobného efektu znuděnosti životem, který můžeme pozorovat u opravdu bohatých lidí (v přítomnosti i minulosti), kteří pro uspokojení svých potřeb nemusejí nic dělat, vše je jim dosažitelné. Život jako jeden velký mejdan je ukrutná nuda a chce to hodně omamných látek, aby se to dalo přežít (případně převzít styl carského důstojníka a počítat s tím, že mě čeká kulka ať už v souboji či mou vlastní zbraní z důvodu ztráty cti).

  Pokud mi AI nabídne cokoliv, co si vymyslím (samozřejmě s tím, že sama dodá prvek překvapení, jinak by to bylo úplně marné), jak dlouho mě to bude bavit? Pokud můžu mít cokoliv, nic nemá skutečnou hodnotu.