Hlavní navigace

Názor k článku Týdeník Respekt spustil nový web a začíná předem moderovat diskuse od A.S. Pergill - Problém spočívá v tom, že se "moderování" velice...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 29. 7. 2015 9:28

    A.S. Pergill (neregistrovaný) ---.med.muni.cz

    Problém spočívá v tom, že se "moderování" velice snadno zvrhne v cenzuru. Konec konců, za normalizace byla znovuzavedena cenzura, zrušená v rámci "obrodného procesu", pouze byla vydávána právě za "moderování" a podobné procesy (takže formálně zde cenzura až do roku 1989 už nebyla).
    Nehledě k tomu, že text Respektu k "moderování" naprosto jednoznačně uvádí, že nepůjde pouze o vyřazování příspěvků vulgárních nebo mimo téma článku. A v tom případě si nedovedu představit nic jiného dalšího, než právě aplikaci politických kritérií typu sympatizace nebo nesympatizace diskutujících s fašistoidními názory redakce a jejích spolupracovníků.
    "Žumpa" zpravidla spočívá v tom, že jsou tam uveřejňovány příspěvky, které se autorovi (a jeho sympatizantům) nelíbí, a že počet kladných a záporných reakcí demonstruje, jak malou mají autorem presentované názory podporu. Což je na druhé straně docela důležitá zpětná vazba, která brání tomu, aby se společnost dostala do střetu nikoli ve světě virtuálním, ale reálném.