Hlavní navigace

Názor k článku Centrální vysavač Menred po půlroce provozu od Uživatel zvolil pěknou přezdívku - O centrálním vysavači jsem uvažoval už dlouhou dobu,...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 1. 11. 2015 18:35

  Uživatel zvolil pěknou přezdívku

  O centrálním vysavači jsem uvažoval už dlouhou dobu, dokonce jsem v domě už jednu zásuvku měl, při rekonstrukci obýváku jsem už byl prozíravý a do starého komínu jsem ji instaloval. Zbytek byl v plánu.
  Až tento článek mě vyprovokoval k akci. Hlavně poměr výkon/cena byl rozhodující argument.

  Právě jsem tedy dokončil instalaci Menred CVS-1800BP. Cena je už dneska vyšší (poděkujme ČNB) ale stále vynikající. Trubky mám v nevyužívané komoře starého komína ve stoleté vile, dvě obývaná patra a podkroví, stroj ve sklepě, 4 zásuvky s přípravou na pátou. V instalačním materiálu asi 2.500.- 3.000.-. Příslušenství (hadice, hubice, štěrbiňák a pod) zhruba přes 2.000.- na patro. Cenu hlavně dělá stroj, příslušenství a fitinky jsou stejně drahé i pro konkurenční systémy.

  Instalaci jsem si provedl sám, průměrně zručný baráčník to zvládne a bude mu práce dělat radost. Navíc, přístup prodejce je příkladný, poradí a zaslání zboží je rychlé.

  Takže, doporučuji známým a díky za inspiraci tímto článkem. Udělal jsem si radost a moje rodina, z části alergická na prach a roztoče, vrní blahem.