Hlavní navigace

Názor k článku Česká CNN po třech měsících: Prima chválí úspěšný web, sledovanost je malá od anonym - Jistěže je on-line nejúspěšnější, když jako jediný má...

 • 3. 8. 2020 11:05

  bez přezdívky

  Jistěže je on-line nejúspěšnější, když jako jediný má normální vedení. Kdyby si tam nechali Ondráčka, nebo někoho, kdo má zkušenosti s řízením zpravodajství, ví, jakého má diváka a co toho diváka zajímá, tak by to taky vypadalo jinak, než ten paskvil, co tam vytvořili.

  Naplno se to ukázalo u toho vlaku. A z reakcí reportérů na sociálních sítích na Kubala, který je vytrollil, mám pocit, že jsou ještě uražení, že lidi nekoukali radši na rozhovor o Trumpovi, místo aby sklapli paty a začali přemýšlet, jak je možné, že nejsou v 11. večer schopní rozjet kontinuál a co udělat, aby to příště nebyla taková ostuda.

  Podzim z tohoto ohledu bude hodně zajímavý. Protože se dá očekávat, že kontinuál k volbám bude mít nejen ČT24, ale i Nova. Jenže ta s nimi na rozdíl od Novy má zkušenosti, pokrývala tak minimálně troje poslední volby. Kdo z Primy má zkušenosti s kontinuálním pokrývání voleb? Pár lidí, kteří odešli z Novy a Seznamu, z vedení prakticky nikdo. Co nabídnou navíc? ČT24 si pustí ti, kteří na to jsou zvyklí, masový divák se podívá na Reye na Nově, kdo si pustí Primu? A za měsíc se to bude opakovat u amerických prezidentských voleb. Prima tu má šanci těžit z potenciálu CNN, ale to se obávám, že bude zároveň jejich slabina. ČT a Nova si tam pošlou reportéry, udělá to Prima nebo se bude tvářit světově, že jim do vysílání mluví reportéři americké CNN?

  Kromě úmrtí Jakeše si fakt nepamatuju, s jakou přidanou hodnou přišla Prima od startu vysílání? Nenucené rozhovory s politiky? Nova to má už několik let, cestování po Česku? Viz prázdninový inspektor na Nově. Partie? Samozřejmě, že je citovaná - kolik aktuálních vyjádření politiků neděle přinese - jen v Partii nebo v OVM, takže když tam někdo něco plácne, ostatní po tom s chutí skočí, protože nic lepšího v neděli kolem poledne nemají.

  Nevím, na koho ta stanice cílí....