Hlavní navigace

Názor k článku Česká online média o situaci v Egyptě informovala nedostatečně od J. K. - Proč? 1. Kouzelné sloupečky jako "RUest" v netmonitoru. Momentálně se...

 • 15. 2. 2011 0:42

  bez přezdívky

  Proč?

  1.
  Kouzelné sloupečky jako "RUest" v netmonitoru. Momentálně se všichni v první řadě snaží o návštěvnost, a když se podíváte, co si přečte nejvíc čtenářů, tak to bude spíš pes poslance Jandáka. K větší návštěvnosti u nás vede větší bulvarizace, a otevírání domacích kauz, né kvalitní zahraniční zpravodajství, nedejbože analýzy. Když chce víc RUest iinfo, tak se taky neobjeví lepší analýzy na Lupě, ale nějaké ty silikozy.

  Dnes, Aktuálně, iHNed i Týden.cz se možná snaží české NYTimes, možná by byli rádi autoritativním průvodcem, ale to jsou měkká přání, kdežto čísla z Netmonitoru jsou tvrdá. Jaká metrika úspěchu, takové "úspěchy"...

  Násilí, výbuchy, rabování, arabská lůza, islámští teroristé,... jistě, to se relativně dá prodat a to tady relativně zajímá - nestěžoval si tu ale někdo že zpravodajství je stupidní a disproporčně zaměřené na případy rabování a pouličního násilí, bláznivé Araby a strašení islamisty? :)

  Z hroznou úrovní českého zahraničního zpravodajstí je to podobné jako s úrovní komerčních rádií. Masy to poslouchají. A všichni svůj úspěch poměřují prostými počty.

  Jinak relativně zajímavé a argumentečně neprázné komentáře jsem několikrát slyšel v Českém rozhlase.

  2.
  Nemají na to lidi.