Hlavní navigace

Názor k článku Česká televize utnula Otázky Václava Moravce, přerušil je požární alarm od Rogue 11 - Vždyť to byl zcela určitě on, co v...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 29. 11. 2015 19:55

    Rogue 11

    Vždyť to byl zcela určitě on, co v jiné diskuzi tvrdil, že on se přece nebude učit jazyk, protože by tím lezl někomu do zadele. Takový zcestný názor si může dovolit Angličan, Američan, Němec nebo Francouz, rozhodně ne Čech. Ať se podívá, jaké množství lidí mluví česky, jaké německy nebo anglicky nebo francouzsky. To je tak velký množstevní nepoměr, že každému cizímu obchodníkovi, kdo zaplatí českou lokalizaci nějakého produktu by se měla políbit ruka.
    A navíc základní anglická slovíčka by prostě měl znát každý. Když je zná desetiletý romský děcko a český děcka mluvěj anglicky plynně, to taky lezou někomu do zadele? A co syrský uprchlíci, který s televizními reportéry mluvěj plynně anglicky?
    Ano je to prostě jeho smolík, že zastydnul ve svým čecháčkovství, ale takovejch znám víc. Nejvíc kvetu z existencí, co tvrdí, že koukají výhradně na český filmy (známe všichni jak to teď s kvalitou české produkce vypadá) a když jim řekneš proč se nepodíváš na něco kvalitního, on na to, že ne, protože v tom nehrajou český herci. Takový vlastenectví naruby. A navíc, přece sleduješ příběh, ne ksicht.