Hlavní navigace

Názor k článku Česká televize utnula Otázky Václava Moravce, přerušil je požární alarm od Vindis - Jenže jsme zase tam, kde jsem. "Hlášení upozorňovalo...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 30. 11. 2015 13:30

  Vindis

  Jenže jsme zase tam, kde jsem. "Hlášení upozorňovalo na stav nestandardní situace" - upozorňovalo na co, když to bylo v angličtině, který návštěvníci nemusí zvládat?
  Je mi jasný, že reflexivně asi zůstanou na místě, když jinou možnost nemají, ale i tak budou v nevědomosti vystrašeni. Na místo toho, když se hned v češtině dozví, že jde o test, tudíž se vlastně strachovat nemusí.

  Ale zase vezměte jinou situaci. Pokud hlášení anglicky sdělí, aby se odebrali k nejbližšímu schodišti, kolik jich uposlechne? Ti co neumí anglicky, nemohou vědět, že mají jít ke schodišti.

  Celé toto vlákno neřeší nějaký evakuační řád, danou událost, nějakou instinktivní reakci nebo relevantnost hlášení, ale jen tu anglickou hlášku, které by v budově na území Česka nemělo znít. A to i v případě, že by se zbláznilo. Pokud má zařízení něco sdělovat, tak to má sdělovat v úředním jazyce.