Hlavní navigace

Názor k článku České firmy nepovažují VoIP za bezpečnou od Flasi - No firmy (spíš firmičky), které mají doménu, ale...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 3. 2009 14:04

  Flasi (neregistrovaný) ---.hq.iol.cz
  No firmy (spíš firmičky), které mají doménu, ale mail na freemailu a které znám to dělají z velmi prozaických důvodů.
  Doménu mají, aby tam měli nějakou primitivní statickou prezentaci (děláme to a to, sídlíme tam a tam, volejte/mailujte nám na číslo/adresu...). Mají to na nějakém levném hostingu a když to občas nejede, tak to moc neřeší.
  Mail ovšem potřebují víc. Proto ho mají na freehostingu. Tím získají spolehlivý (ano, oproti některým hostingům je to spolehlivější) mail s kvalitním webovým rozhraním (webové rozhraní mailů na mnoha hostinzích je prostě staré a dneska již špatné). O tom, že nastavování poštovních klientů nepřichází v úvahu se jistě bavit nemusíme (kdo by to dělal, o kdo by chtěl přijít o všechnu poštu kvůli viru, nebo reinstalu OS). Freemaily mají dobrý antispam (výrazně lepší než nenastavovaný spamassassin na hostingu a nezapomeňme, že antispamové řešení na klientovi nehrozí, protože nebude ten klient). Je to e-mail "na celý život" - čili nepřestane fungovat jenom proto, že zapomenete zaplatit jakousi fakturu za něco, co ani nevíte, co je.

  Schválně zkuste pro nějakého živnostníka, nebo malou firmičku navrhnout nějaké poštovní řešení. Základem bude to, že to bude muset udělat někdo, kdo tomu rozumí a bude to muset občas i nastavit. A to bude stát peníze. Ne astronomické částky, ale něco ano. A v čem to bude lepší než freemail? Pár IT pozitivních se nebude divit zvláštní kombinaci domény a freemailu. Stojí to za to?
  Jako částečné řešení bych viděl google apps. Což musí někdo nastavit (ale zdá se, že další obsluhu už by zvládl i uživatel sám) - ovšem to je pořád freemail (i když na vlastní doméně).