Hlavní navigace

Názor k článku České Radiokomunikace zahájily testy placené pozemní televize DVB-T2 od Pamětník - Ekonomické zákony platily, platí a budou platit. Ale...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 8. 2013 7:58

    Pamětník

    Ekonomické zákony platily, platí a budou platit. Ale cenová politika jen může reagovat na situaci na trhu. Pokud na hru zdražování nepřistoupí i diváci, a ti na to přistoupí jen tehdy, když za více peněz bude více muziky, nebude snaha poskytovatelů o zdražování účinná a budou muset od ní ustoupit, nebo skončit.

    Je vhodné si uvědomit, že divák zvládne a je ochoten strávit před obrazovkou jen určitý čas. Stanice, tzv. "zadarmo" (ČT a hlavní komerční) již dnes nabízí poměrně dost pestrou nabídku a tak se nabízí jediné žánry, které mají naději na zpoplatnění = sport a film (pokud možno premiérový). A zde může pomoci distribuci hlavně kvalita/rozli­šení/datový tok, což již dnes může nabídnout jen DVB-T2 a to placené. Proto se nedivme snahám a nezatracujme kapacitnější a s možností zpoplatnění testy nové normy. Jako si najdou již dnes služby různé úrovně a s různými cenami své abonenty, bude to tak jistě i s payTV.