Hlavní navigace

Názor k článku České služby nabízí hudbu ve vyšší kvalitě než iTunes Store nebo Xbox Music od thr - 128kB poznáte tak na 90%, přičemž u těch...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 23. 10. 2012 16:58

    thr

    128kB poznáte tak na 90%, přičemž u těch zbylých 10ti procent je problém v totální zmrvenosti vstupní nahrávky, takže to lze klidně brát na 100%.

    Ale s AAC256kB či MP3 320kB už to s rozeznáním od FLAC tak samozřejmé nebude a dovolím si tvrdit, že byste se ve slepém testu nestačil divit. Sám mám aparatutu velice nadstandardní, ale procento nahrávek, kde to poznám s jistotou, je tak někde u třetiny (různé "vymazlené" nahrávky cílené na fajnšměkry, hodně věcí z klasiky atd.). Ale u další třetiny to bude dost sporné a u zbylé třetiny nemáte nejmenší šanci (a v tomto případě v ní nebudou jen tak extrémní zpraseniny jako výše zmíněné u 128kB).

    Poznámka - mluvím výhradně o perfektně udělané MP3/AAC tvořené současnými konvertory, nikoli o prasárnách, které se občas toulají po internetu, už jsem potkal i MP3 v 320kB, kterou bych od originálu poznal snad i na vestavěném reproduktoru telefonu :-)