Hlavní navigace

Názor k článku Český rozhlas není spokojen s poslechovostí, chce oslovit nové cílové skupiny od anonym - Co je tohle za strašnou bejkárnu? Proč by...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 31. 5. 2019 8:54

  bez přezdívky

  Co je tohle za strašnou bejkárnu? Proč by média veřejné služby měla pokrývat všechny a co nejvíc?! To mi nedává žádný smysl. Já si teda myslím, že pokud už něco takového máme, tak nechť to vyplňuje oblasti, kam se ostatní média nedostanou, protože se jim např. nevyplatí, tj. například náročnější publicistika, menšinové žánry a tak podobně. Z tohoto pohledu si myslím, že ČRo funguje v rámci možností velmi solidně. Opravdu nechápu, proč by měla nahrazovat ostatni „komerční“ média tam, kde ona fungují.
  Ten argument s poplatkem je naprosto zcestenej. Státem vynucované poplatky, daně, povinná „pojištění“ se vyskytují právě tam, kde jde o tzv. nedělitelné služby. Tím je míněno, že nelze dostatečně přesně určit, kdo kolik a co odebírá. Stejně jako nebudeme vnucovat ošetření zdravému, protože platí zdravotní pojištění, není potřeba vnucovat ČRo někomu, kdo ho neposlouchá jenom proto, že platí rozhlasový poplatek. Ale chtít základy Veřejných financí po řediteli Rozhlasu je zjevně marný.
  Než rozkračování si myslím, že by naopak možná i zúžení a zaměření se byla dobrá budoucnost ČRo. Klasický zákon přechodu kvantity v kvalitu. Nečekám, že by ho pan ředitel znal od antických filozofů, ale možná by ho mohl znát aspoň od Marxe :)
  Ale já jsem konzerva a plánovaný přechod na DAB považuju za ultimátní zlo…