Hlavní navigace

Názor k článku Český rozhlas není spokojen s poslechovostí, chce oslovit nové cílové skupiny od karprox - Jednoznačně chybí stanice pro 70+, skupinu obyvatel odkojenou...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 1. 6. 2019 18:08

  karprox

  Jednoznačně chybí stanice pro 70+, skupinu obyvatel odkojenou rádiem, skupinu, která početně rychle roste. Tato skupina je rovněž velice citlivá na slovní projev, na jeho úroveň, kvalitu, ten je v posledních desítkách let často na ČR oproti dřívějšku hrůzný, na většině ostatních stanic snad až nepopsatelný.

  ČR Plus by potřeboval odpolitizovat a posunout na vyšší úroveň, nemusí oslovovat hned celou polovinu společnosti. Zároveň by měl dostat převahu hodinový a dvouhodinový formát každého pořadu.

  Naopak by pod jiným názvem měla vzniknout obdobná stanice orientovaná na jednodušší část posluchačů. Na té by dostaly přednost kratší formáty maximálně do 10, výjimečně 15 minut, a každý by byl od následujícího oddělen vždy písničkou. Vážná témata by se pravidelně střídala s těmi lehčími. Zaměření bych viděl na 40 - 50, které by střídal vždy další blok věnovaný generaci 15 - 25. Bloky, věnované mladším generacím by měly být v jejím vysílání spíše častější, a měly by být úzce věkově diferenciovány, neboť už rozdíl dvou, tří let v tomto věkovém pásmu často vyžaduje výrazně odlišný přístup.

  Ještě na závěr k mluvenému projevu:"Kdo chce zapalovat musí hořet, ale ne shořet, jak bývá v současnosti často pravidlem!"