Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Český rozhlas není spokojen s poslechovostí, chce oslovit nové cílové skupiny od anonym - Nevadí, že hudebně to nekonkuruje našim komerčkám. Ale...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 7. 6. 2019 10:43

  bez přezdívky

  Nevadí, že hudebně to nekonkuruje našim komerčkám. Ale nabízí to alternativu, která by mohla část posluchačů zaujmout a přetáhnout je. A to není v zájmu komerček.

 • 7. 6. 2019 8:37

  Martin P.

  Pokud bych přistoupil na to že to bylo lobby tak politická protože Wave se věnuje nepohodlným politickým tématům

  Hudební dramaturgie vůbec nekonkuruje komerčním stanicím . Dalo by se říci že se jednalo o jedinou FM celoplošnou alternativní stanici. Konkurent je pro ní Pražské radio jedna a nějaká lokální Moravská alternativa.

  Obrazně myslím že neandrtálci na pásu ve Škodovce co poslouchají nějaké Kiss Dellta inteligenčně na obsah Wave nemají.

 • 4. 6. 2019 13:41

  bez přezdívky

  Tak rozhlas má svou stanici pro mladé, je to rádio Wave. Když nějaký čas vysílalo na FM, zvedl se vůči tomu odpor rozhlasových radních že stanice se nakonec musela z FM stáhnout. Je zřejmé, že dotyční rozhlasoví radní byli zlobbováni komerčními stanicemi. Jejich tlak na to, aby rozhlas neměl v FM pásmu stanici, která by jim mohla opravdu konkurovat, určitě slábnout nebude. Takže jsem k tomu, že by rozhlas dokázal zvýšit svou poslechovost, skeptický. Současný stav, kdy je pro ně Český rozhlas slabou konkurencí, sokromým rádiím vyhovuje.

 • 31. 5. 2019 9:47

  Jaromír Adámek

  Ona jsou zastaralá i "normální" rádia, vysílají pop, rock, či věsi staré 10-30 let.

  Pokud by mělo být pokrytí větší, tak se musí sledovat mladá generace, tím myslím 15-20 let a na to nemají ani normální rádia ani zkostnatělý rozhlas, Nebo kde se vysílá DubStep a moderní věci?

  Myslím, že úloha veřejné služby je ne bavit, ale:
  1) edukovat
  2) dělat bod 1) nestranně

  Takže nikdy nebude mít talik posluchačů, ale přesto by se hodil nějaký nový kanál pro mladé, který by dával obsah, který je zajímá, písničky, které poslouchají atd.

  Zatím mi připadá, že rozhlas má kanál pro řidiče, intelektuály, lidi starší 60 let, ale pro opravdu mladé (a tím myslím ne do 30, ale do 20 nemá) a pak když si je needukuje, necílí na ně a nenaučí je poslouchat, tak mu utečou jinam, dorostou a rozhlas nebude mít takovou sledovanost, až jim bude 30 či 50, protože na něj budou kašlat...