Hlavní navigace

Názor k článku Český stát a otevřená data: hyperkorektní kroužení kolem hlavních problémů od Pavel - Proč se tady dělají konference o zveřejňování dat,...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 4. 2014 7:54

    Pavel (neregistrovaný) 62.168.56.---

    Proč se tady dělají konference o zveřejňování dat, když státní správa ani neumí použít data, která má, a otravuje občany jejich sháněním?

    Nedávno jsem se vztekal při vyplňování přiznání k dani z převodu nemovitostí. V celém mnohastránkovém formuláři není jeden jediný údaj, který by už některý státní orgán neregistroval. Celé jsem to opisoval z katastru, kupní smlouvy (založené na katastru), obchodního rejstříku, jediné, co jsem přidal, byly trvalé adresy fyzických osob, protože nemám přístup k registru obyvatel.

    To sakra nemůže katastr uvědomit finančák o provedeném převodu, finančák dát dohromady data, která už dávno někde má, spočítat daň a vyzvat občana k zaplacení daně (či podání odvolání, pokud s výší daně nesouhlasí). Musí takhle zcela zbytečně buzerovat stát své občany a ještě je vystavovat riziku placení pokut, protože v těch daňových předpisech aby se prase vyznalo a velmi snadno se člověk někde splete?