Hlavní navigace

Názor k článku Chorvatsko dokončilo digitalizaci. Analogové vysílání vypínalo od ledna od David Kříž - Nezlobte se pane redaktore, ale asi jste to...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 10. 2010 14:55

  David Kříž
  Nezlobte se pane redaktore, ale asi jste to špatně pochopil.

  "Necelých devět měsíců stačilo Chorvatsku, aby pokrylo celé své území signálem zemské digitální televize. S digitalizací tato země začala letos v lednu, poslední oblast okolo hlavního města Záhřebu pokrylo signálem DVB-T minulé úterý 5. října, informoval server Broadbandtvnews.com."

  Devět měsíců jim k tomu určitě nestačilo, trvalo o dost déle, těch 9 měsíců pouze vypínali postupně analog.
  Okolí Záhřebu určitě nepokryli teď 5.října, tam už to pár let běží (jako první, experimenty, atd, podobně jako to u nás bylo s Prahou, vysílač Sljeme), o co ale šlo v té zprávě, že oblast Záhřebu byla poslední, ve které k tomu datu vypnul analog!

  "...the last ‘digital region’, known as D4 and including the city of Zagreb and environs, went entirely digital this Tuesday (October 5)"

  Kouzlo je ve slovíčku "entirely"...

  Osobně bych to ani takto nenadepsal, digitalizace, tj. spuštění DVB-T byla skončena už dříve, to co nyní nastalo, byla "analogová tma". O tom je také celá zpráva na původním anglicky psaném webu. O "analogue switch off" čímž se země stala členem klubu zemí, kde se už nevysílá analogově, pouze digitálně.

  Osobně Balkán sleduji, takže toto mi neuniklo, ono to ostatně bylo plánováno dlouho dopředu, termíny jsou známy víc jak rok.

  Zde případné info "přímo od zdroje":

  http://www.oiv.hr/tvrtka/vijesti/vijest_hr.aspx?id=336
  http://e-hrvatska.hr/sdu/hr/e-hrv/vijest.html?h=/hr/e-hrv/contentParagraph/011111111111111111111111111111117&c=/hr/DigitalnaTV/ProvedbaStrategije