Hlavní navigace

Názor k článku Chyby a problémy s ochranou soukromí. Co je dobré vědět, než budete používat Zoom od ehlo - No jo, opravdu se chová jako malware. Jenže...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 9. 4. 2020 20:38

    ehlo

    No jo, opravdu se chová jako malware. Jenže najděte mi něco použitelnějšího! Kdysi byl Skype použitelný právě proto, že také využíval techniky na úrovni malwaru, aby se člověk mohl pobavit i s někým, kdo je za NAT/firewallem. Tehdy něco nevídaného, dnes by nad tím asi nikdo nejásal. Navíc kvalita Skypu je mizerná, výpadky i kvalita hovoru se se Zoomem nedá srovnávat. Tak dejme tomu Google Hangouts? Jenže kde máte všechny ty fíčury?! Od předsálí přes možnosti zvednout ruku, přidělovat mikrofon, nahrávat celou komunikaci třeba i do cloudu, a mnoho mnoho dalšího? V podstatě je jedinou pořádnou nevýhodou cena pro více účastníků nad 40 minut. Ale malware to je, o tom žádná.

    P.S. Jako nevidomý kvituji s povděkem i fenomenální přístupnost. Vše je přístupné z klávesnice, aplikace mi opravdu vše čte, na vše mne upozorní, dá mi vědět, když se někdo připojí či odpojí, když se začne sdílet plocha (ač na ni nevidím, vím o tom alespoň), když se nahrává, když se zapne mikrofon, prostě vzorové chování. Nevím o žádné jiné aplikaci, která by takto přístupná byla!