Hlavní navigace

Názor k článku Takhle chystaný zákon povinně nařídí digitální autorádia. V plánu jsou i další věci od Pamětník - Pro upřesnění, nyní se tady nediskutuje o 100+...

 • 17. 6. 2020 16:36

  Pamětník

  Pro upřesnění, nyní se tady nediskutuje o 100+ let staré technologii. Tehdy žádné UKV, ani stereo, ani DAB neexistovaly. Rozhlas se ale přirozeně s časem vyvíjel a dnes se prosazuje jeho digitální varianta. To, že někdo jen sedí doma na pevném internetu, nebo utrácí za data v mobilu, ještě neznamená, že nejjednodušší a často nejspolehlivější telekomunikační platforma, jakou je rádio, do dnešní doby nepatří.

  Na vývoj civilizace má naštěstí TV a internet jen částečný vliv, asi byla civilizace omylem zaměněna za telekomunikace. Dále není pravdou, že byly zrušeny telegramy, u O2 je stále přijímají a doručují, ČP je nahradila Dopisem Online, u pony expresu už možná byly všude nahrazeni koně něčím jiným, mechanickým, ale v principu funguje v odlehlých krajích stále a myslet si, že se už morseovka nepoužívá, je také jen blud z neznalosti.

  Rádio pořád slouží určité části občanů a nejen proto, že je to pro posluchače nejlevnější médium, radiopřijímače jsou i miniaturní, s dlouhou výdrží baterií, ne jako chytrý mobil, který většinou potřebuje dobíjet každý den a kvalita zvuku z rádia je často podstatně kvalitnější, než z mobilu, který se většinou nepřipojuje k domácí hifi soupravě.

  Pokud byl autorem názoru o zbytečnosti rádia opravdu techno maniak, jeho přezdívka mnohé vysvětluje. Ne každý je maniakem, ani jím nechce být.