Hlavní navigace

Názor k článku Číňané kradou český nápad, Apple hledá nástupce iPhonu, nejrozšířenější operační systém od Karel - Ne, solární panely připojit přímo skoro nikdy nejde....

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 13. 11. 2017 13:09

    Karel (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

    Ne, solární panely připojit přímo skoro nikdy nejde. Problém není v účinnosti, ale v tom, že moderní akumulátor by bez pečlivé regulace proudu a napětí rychle shořel nebo explodoval. Výjimečnost HE3DA má být v bezpečnosti. Že se k tomu můžete chovat jak chcete ošklivě, ale to nejhorší co se stane je to, že baterie nebude fungovat. Což je ve srovnání s moderními bateriemi, co hoří, docela zajímavá výhoda. S bateriemi HE3DA by proto mohlo být možné postavit velkou "akumulátorovnu", s minimálními náklady na údržbu a minimálním rizikem - vadné kusy by nebylo třeba vyměňovat.

    Což ovšem nic nemění na tom, že po těch letech už tu měl být funkční produkt. Dnes to už vypadá, že autor sice skvěle vystihl mezeru na trhu (levné ukládání ekonomicky zajímavého množství přebytečné energie na horší časy), ale že žádné funkční řešení nemá.