Hlavní navigace

Názor k článku Clubhouse. Můžeme potlach přes telefon brát jako novou sociální síť? od Mealo - Přiznám se , že koncept Facebooku přišel v...

 • 27. 1. 2021 11:24

  Mealo

  Přiznám se , že koncept Facebooku přišel v době , kdy se pomalinku začalo smrákat nad chaty a na webu se nově vyrojily blogy .
  Tehdy jsem to bral jako snadnou variantu pro prezentaci těch, co jim nic neříkala doména natož wisiwyg .
  Pro všechny bez nutnosti cokoli prostudovat s rozhraním které dokáže ovládat "i tvoje máma" .
  Facebook smysl dával - dal online tvář milovníkům ovcí stejně jako nafintěným primadonám .
  Je jasné že tam kde uspěl jeden , musí být místo i pro úspěch dalších ...a pokud nemůžete být už lepší než Facebook zaměřte se na jednu jeho složku a tvrďte ,že jste lepší - Instagram komunikuje především fotkami , Snapchat se zaměřil na šifrování ,Twitch si zakládá na komunitě kolem streamování přenosů z her . What'sUp byl alternativa pro Messenger a IP telefonii - Signal je alternativa pro What'sUp. Telegram začali propagovat hráči Pokémonů a Clubhouse si při vlastním rozmachu hraje na exkluzivitu s pozvánkami co dostanou přednostně celebritky ( na pozvánkách kdysi vyrostl i Gmail )

  V podstatě vše funguje na stejném nebo mírně upraveném či omezeném principu a stejně jako kdysi houfy instant messengerů drolí uživatele mezi sebe . Stejně jako tehdy existují uživatelé s desítkou účtů a snahou být všude. To co dělá sociální sítě sociálními je až zoufalá snaha být vidět za každou cenu .Zvrácenost celé dnešní kultury sebeprezentace je v tom že už existují individua , které žijí jen pro sociální sítě ....těm nesmí každý další krcálek o kterém se píše chybět ;) Kam by to došlo kdyby snad nebyli všude , společenské trauma a konec mediální existence .
  A ostatním je to v praxi jedno , nepotřebují další sociální síť , nepotřebují nové cool trendy s kterýma je seznámí média , nepotřebují debaty od záchodové mísy ...jsou mimo tenhle pozlátkový svět a užívají si to ;)

  27. 1. 2021, 11:25 editováno autorem komentáře